Postovana pred 10 dena imav uspesna operacija na otstranuvanje na matkata i jajnicite, imam 49 godini i sega me interesira dali ke imam klimaktericni tegobi kako kaj ostanatite zeni i sto smeam preventivno da koristam na bilna baza za ublazuvanje na takvite teegobi, vi se zablagodaruvam. . .

    Odgovoreno: 19. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Imacete klimaktericne tegobe, neznam sta mozete da uzmite na bilnoj bazi, ali konsultujete vaseg ginekologa moze da vam prepise hormosku terapiju.