Ovako, imam 22 godine, nevinost sam izgubila sa 19 godina, i to posle 3 meseca pokusavanja, bilo je jako bolno i obilno krvarenje. Posle toga smo se trudili da nastavimo sa odnosom ali taj bol nisam mogla da podnesem. Ja od tada nisam ni jednom imala odnos, uvek je bolelo, dolazi do neke blokade, meni noge drhte sva se stezem i nemoguce je da on udje u mene. Moj decko i ja smo 3 godine u vezi, lepo se slazemo jedino nam ovo ne ide, on je nezan, pazljiv stvarno ne bih imala jednu zamerku da kazem, problem je u meni a ni ja ne mogu da pobedim ovu bol. Isla sam kod 3 ginekologa do sada i trazila pomoc, jer ja zaista zelim da iamm normalan odnos, ali svaki moj pokusaj je bezuspesan. Ginekolozi mi se nisu posvetili koliko trazi ova retka bolest, povezivali su to sa time da je to nedovoljna vlaznost, pa smo koristili lubrikante, pokusavali smo i sa kondomom i bez kondoma medjutim svaki pokusaj je bezuspesan. Gledali smo erotkse filmove pa posle toga pokusavali, cak kako mije jedan ginekolog rekao "popij koju casicu alkohola da e opustis" cak sam i to probala, ne ide. . . Moram da kazem da nisam silovana niti je bilo pokusaja posto me to svi pitaju, jednostavno u mojoj glavi je neka blokada koju ja ne mogu da prevazidjem, ja znam da trebam da e opustim i da je sve to normalno ali ne vredi. . . Pored toga ja ne mogu ni da odem na ginekoloski pregled jer me je nemoguce prelgedati, cim me pipne neko ja odma skacem, nemam mira, sva sam ukocena, a ovih dana mi se javlja jako crvenilo, neizdrziv svrab i pecenje. . . Ne znam od cega s obzirom da nemamo odnose nisam mogla dobiti nikakvu infekciju. . . I ne znam sta da koristim kad se ne moze utvrditi koja je to grupa sekreta. . . . Sta da radim, molim vas za pomoc, ja sam ocajnaaaa. . . Da li znate nekog ko moze da mi pomogne, pisite mi. . . .: ( ( ( ( (

    Odgovoreno: 19. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Savetujem da konsuktujete psihologa. Sto se tice svraba i peckanje isperite kmno4- kaljum hipermangan u vodi, (da bude roza boja) kad god imete svrab i peckanje.