Molim vas za hitan odgovor, jer sam veoma uplašena. Naime, juče u toku dana sam osetila ne tako jak bol u predelu leve dojke, što sam pripisala neudobnom vešu i vrućini. Kada sam uveče skinula brushalter, leva dojka mi je bila natečena, sa velikom tvrdom površinom u gornjem desnom segment izznad bradavice. Zbog osećaja topline u dojci, posle tuširanja sam stavila hladnu oblogu, što mi je pomoglo samo delimično. Danas me dojka i dalje boli i još uvek imam tvrdu zonu na istom mestu. Ići ću kod svog lekara posle posla, ali mi treba i vaše mišljenje, tj. Procena koje su šanse da je promena maligna. (: napominjem da imam veoma male grudi, da se redovno kontrolišem i da sam dojila dvoje dece ukupno oko 30 meseci (pre oko 11 godina poslednji put) . Na kontrolnim pregledima su mi konstatovani prošireni kanali uz komentar da je to od dojenja.

    Odgovoreno: 09. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Ukoliko ste redovno vrsili pregled i samopregled dojki, veoma su male sanse da se radi o malignim promenama. Moguce je da je rec o nekoj upali. Savetujem vam da uradite mamografski pregled.