Da li, u kojoj meri i kojim mehanizmom uro/genitalna infekcija sa streptococcus agalactiae utiče na (ne) plodnost žene odnosno muškarca. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Ovakava infekcija moze uticati na plodnost oba partnera. Kod muskarca se taj uticaj odrazava na pokretljivost spermatozoida i na njihov kvalitet a kod zene na promenama koje se mogu javiti kao upala grlica materice (cervicitis i kolpitis) i na ph vrednost same vagine.