Postovani doktore aburas, molim vas za vaše mišljenje oko izveštaja sa magnetne rezonance. Već ste mi pomogli sa savetima i objasnili mi mnogo toga što mi je bilo nejsano oko neuspelog abortusa. Mr pregled karlice: triplanarni t1 i t2, t2 spir i t2 spir transverzalni tomogrami, ciljani t2 paraaksijalni i parakoronalni tomogrami male karlice. Uterus u avf, velicine odgovarajuce za dob. Spoljasnje konture uterusa su pravilne. Kavum je prazan, endometrijum diskretnog izgleda, bez foklanih ili difuznih zadebljanja. Na zadnjem zidu kavuma prisutna je incizura koja se propagira od cerviksa gotovo do fundusa, najvece dubine do oko 10 mm, manje pratece iregularnosti junkcione zone, prevashodno na zadnejm zidu, verovatno predstavljaju sekvele septoplastike odnosno kiretaze. Manje iregularnosti zonalne anatomije miometrijuma u zadnjem zidu. Ovarijumi normalne velicine, bez patoloskih promena, dominantni folikul u desnom ovarijumu najveceg promera 27 mm, rupturirao u toku pregleda. Nema patoloskih kolekcija paraadneksalno. Diskretna kolicina slobodne tecnosti na dnu peritoneuma, u granicama fizioloske varijacije. U retroperitoneumumale karlice nema signifikantno uvecanih limfonodusa. Mokracna besika evakuirana, odgovarajuce muralne morfologije, bez endoluminalnih proliferacija. U preglrdom prikazanim kostanim strukturama karlicnog pojasa nema manifestnih znacajnih patoloskih promena. Zakljucak: nema manifestnih patoloskih rezidua u kavumu uterusa; iregularnosti na zadnjem zidu odgovaraju sekveli kiretaze i delimicne resekcije uterinog septuma.

    Odgovoreno: 09. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Prema ovome sto ste poslali vas nalaz pokazuje da je materica cista i da nema rezidoa. Doslo je do reseciranja septuma. Tebalo bi sve da bude kako treba.