Poštovani, imam 20 godina, juče sam bila na ginekološkom pregledu i kolposkopiji, nalaz glasi ovako: "spoljne genitalije tipa nulipare. Vagina normalne dubine, prolazna za 2pp, obilnije rozikaste, tečne vag sekrecije - u forniksima posebno prisutne. Porcija oko 2cm, mobilna, neosetljiva, oskudan rozikasti trag ex utero. Uterus u avf, ob vel, gladak, mobilan, neosetljiv. Adnexa i parametrija bo. Kolposkopija: cirkularno na obe usne jod negativno polje - u prečniku oko 2cm. Periferno prisutan mozaik, a u sredini, oko oeu polje cilidrčnog epitela (mozaik se nalazi u zy, i posebno je izražen na potezu od 4 ka 6 sati) dg: colpitis ectopio pvu in san mozaik molim vas, ako možete da mi kažete da li je ovo nešto opasno, jer 90% ovih izraza mi je strano i plašim se najgoreg, a doktorka mi je retko šta rekla. . . Na terapiji sam sada, ispiram se tantum rosom i koristim vaginalete. . . Hvala vam unapred!

    Odgovoreno: 09. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Vasa dijagnoza nije nista strasno. Ona je znak upale grlica materice koji treba adekvatno leciti. Ukoliko buide lecena adekvatno, nece biti posledica. Za vise informacija procitajte nas clanak o cervicitisu i kolpitisu koji se nalazi na naslovnoj strani.