Poštovani, imala sam abortus artefitialis legalis u osmoj nedelji trudnoci, to je bilo 25. Juna. Nakon toga nisam skoro uopshte krvarila da bi se 28. Pojavila temperatura, sekret neprijatnog mirisa i bolovi u stomaku. Hitno sam otišla u bolnicu narodni front, gde mi je intervencija i radjena i doktorka na rpijemu mi je rekla, nakon što me je ultrazvučno pregledala (ali ne sondom) da je rano za infekcije i da je materica čista, ali je predložila da mi se uradi krvna slika i sedimentacija. Pokrivena sam orvagilom od tad i pentraksilom od intervencije, uzimala sam i kapi metylergometrin. Sedimentacija mi je 30. Juče mi je bila kontrola i lekar mi je nakon pregleda sondom rekao da vidi neto u materici, ali da nije siguran šta je. U izveštaju piše da je cavuum proširen do 17mm ispunjen hhiperehogenim sadrzajem. Rekao mi je da dođem u petak na ponovnu kontrolu, a do tada nastavim sa terapijom. Molim va mi napišite šta je to, šta može da bude? I da li je to opasno? Da li postoji način da to organizam sam izbaci? I šta se radi u tim situacijama? Jako sam zabrinta, imam 23 godine.

    Odgovoreno: 04. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Najverovatnije se radi o residua i treba da se uradi ponovo intervencija. Nije nista strasno, desava se. Pokriveni ste antibioticima te nema razloga za paniku, samo idite na kontrolu.