Imam izostanak menstruacije 3 mjeseca a nije trudnoca u pitanju. U avgustu prosle godine sam prestala sa pilulama za kontracepciju. Molim vas da mi protumacite nalaz i kazete je li nesto opasno u pitanju, neplodnost ili nesto slicno. Dobila sam tabletu za izazivanje menstruacije i u petak mi je zakazan ultrazvuk. Mene zanima vase misljenje sto se tice mog hormonalnog statusa. Hormoni su mi sledecih vrijednosti: tsh 2. 44 fsh 4. 0 lh2 3. 6 prolactin 141. 8 estrad 55 progesteron <0. 5 testosteron 1. 9

    Odgovoreno: 04. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Vase hormonske analize ne mogu prihvatiti kao merodovne jer ne znam u kojoj fazi ciklusa su hormoni uzeti, posto ste uzeli terapiju za izazivanje menstruacije, predlazem da cim dobijate menstruaciju uradite fsh, lh, prolactin, testosteron, estradiol i progesteron 7, 14, 21 dan ciklusa i na osnovu toga da se vidi gde je poremecaj i u kojoj je fazi.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #101916

    • Dr Rami Aburas 21. 03. 2014.

      Postovana, proverite sa strane refentne vredosti. Savetujem vam da uradite uz pregled posle 21 dan ciklusa da bi ste proverili da li su vam cisticni/policisticni jajnici, proverite hormonski status.

    • Ja bih vas zamolila da mi pomognete. . . 5 tsh je 1, 428. . Fsh 4, 62. . . Lh2 je 7. 42. . . Progest 3, 1. . . Prolactin 464, 20. . . . Testos 3, 22. Ginekolog sumnja na polixisticne jajnike ali ultrazvuk ne pokazuje policisticne. . . . Imam bubuljice na licu. . . Bolne su. Molim vas da mi malo razjasnite ako je to moguce. Hvala