Prva kolposkopija bila je ok papa ii, nadjen je polip koji je uklonjen na sledecoj medjutim tada papa nije bio dobar dijagnoza ascus. Uradjena je i biopsija rezultat je leucokeratosis epithelii cervicis. Cervicitis chronica. Pise bez znakova atipije i sluz. Lekar mi je dao fluomizin vaginalete i rekao da za 6 meseci dodjem na pregled. Brinem se i zelela bih ako mozete malo detaljnije da mi objasnite sta tacno znaci to ascus da li je ova terapija ok i da li je to predznak nekog tezeg oboljenja posto mi je lekar rekao da to nije nista strasno i da ce sve biti ok. Da li bi trebalo da odem ranije da ponovim pregled a ne da cekam 6 meseci. Hvala

    Odgovoreno: 03. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Vasa dijagnoza znaci atipicne celije bez maligniteta, to je znak hronicne upale cerviksa.
      dobra je terapija medjutim ima razlicitih skola i nacina lecenja hronicnog cervicitisa, moje licno misljenje da kontrola bude na 2-3 meseca.