Postovani, trenutno sam u 13. Nedelji trudnoce, interesuje me koliko je to meseci i kako se to preracunava. Moja poslednja menstruacija je bila 03. 04. 2012. Godine. Svi razlicito racunaju a ja nikako da se snadjem u kom sam mesecu. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 02. 07. 2012.
    • Poštovana,
      U ginekologiji je trudnoca 40 nedelja, sto znaci da je nas mesec lunarni = 28 dana a posto ste vec trudni 12 nedelja a usli ste u 13 nedelju i to znaci da ste vi trudni 4 lunarna meseca+ 3-5 dana, sto znaci vi ste trudni oko 88 dana.