Molim vas za pomoc. 2009 sam rodila carskim rezom, biloje sve normalno. Prvih 1 i 7 mjeseci nisam dobila menstruaciju, mada je sve bilo dobro. Nakon togas nisam imala bas redovno, al sada sa svoim partnerom (nakon 3 godina) imali smo seks, al on je svrsio u meni. To je bilo u juni mjesac na pocetak, sada je pocetak juli. Jos nemam dobijeno ciklusa, i strah me da nisam ostala u drugom stanju. Jos nisam ucinila test, upravo radi tog straha. Ali, hajde recimo da sam trudna. Pitala sam lekare, prijatelice itd, kako bi to sve izgledalo. Neki od mojih prijatelica kazu da sum prosli dobro, neki lose. . Lekar mi je rekao da cu biti pod cjelosnom anestezijom, nakon toga krvarenja, itd itd. Molim vas, uzasno me strah. . . Molim vas detalnije mi recite sta ce se desiti i kako bih izgledalo sve to? Imacu li jako obilnog krvarenja nakon chistenja? Jeli rizik ogroman? Jeli nakon chistenja rizicno ono krvarenje, moze li doci do nekakvih komplikacija?? Molim vas pomozite mi i nadam se da necete mi unjeti jos toliko strah jer dovoljno sam ustrashena!!!! Sa pocit- sneska iz macedonia

    Odgovoreno: 02. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Prvo uradite test za trudnoce, ako ste trudni i odlucitie za prekid trudnoce, zavisi gde to radite mozte da trazite anastezija, ne vidim razlog za strah i panika od krvarenje, jer posle intervencije dobijas adekvatna terapija da se kontrahuje materice.