Postovani, pocela sam primenu qlaria kontraceptivnih pilula od 02. 06. 2012. Ispila sam prvu kutiju, i nastavila sa novom, sada sam na drugoj iz nove kutije. Naime, 28. Dana, nakon druge placebo pilule, mi se pojavio braon iscedak koji je bio oskudan i trajao je taj dan, i imala sam blage predmenstrualne tegobe, nista u poredjenju sa pravim, i utisak da cu svakog trenutka da dobijem ciklus. Nakon toga se nista ne desava. Suprug i ja nismo koristili mere zastite, osim pilula koje pijem. Pilule sam pila u priblizno isto vreme svakog dana, sa oscilacijama od po 30 minuta + -, uvek posle umivanja, na prazan stomak. Nikada mi se nije desilo da ciklus izostane, sem kada smo planirali trudnocu. Interesuje me da li postoji kao mogucnost trudnoca, da li se desava da ciklus izostane kada se piju pilule, sta mogu da ocekujem, da li da uradim test za trudnocu i da li ce pokazati pravo stanje obzirom da pijem pilule? Unapred veoma zahvalna, pozdrav

    Odgovoreno: 02. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Kontracepciptivne tabl. Se piju od 5-og dana ciklusa (ili od 1-og dana ciklusa ako je to prva kutija) od znak start i u pravcu strelice, nikad ne pocinji novu kutiju dok ne dobijete mentruaciju, proverite da li ste tako postupili.