Postovani, zabolila bih vas da procitate moju poruku i nekako mi pomognete. Gotovo svakog dana imam peckanje i bolove na samom ulazu vagine. Taj problem imam vec skoro godinu dana, isla sam kod ginekologa, radila sam urino kulturu i imam escherichiu coli 10000/ml, bris cerviksa (test direktne imunofluorescencije na prisustvo chlamydie je negativan, bris vagine i cerviksa (epitelne celije, raspadnuti pmn leukociti, veliki broj gram pozitivnih bacila) patogene bakterije nisu izolovane. Doktorka mi je dala lecenje po antibiogramu ampicilin i macmiror vaginalete. U toku terapije bolovi i peckanje prestanu na nedelju dana i posle se opet vrate, a nekoliko dana pre nego sto dobijem menstruaciju bolovi i peckanje su nepodnosljivi i to se svaki put dogadja. Doktorka je dal mom decku da se proveri i na brisu uretre i glansa ima entrococus faecalis u masi, ali kaze da nema nikakve simptome, dobio je ampicilin i mast enbecin po antibiogramu, od tada imamo zasticene odnose. Posle nekih 2 meseca sam ponovila analize, escherichia coli je sada 8000/ml, bris vagine i cerviksa (epitelne celije, gram pozitivni bacili i kokobacili) nisu izolovani, bris cerviksa (mycofast evolutin 3 testom mycoplasma hominis i ureaplasma urealyticum nisu izolovane) , test na chlamydiu trachomatis je negativan. Doktorka mi je dala ciprocinal i macmiror, ja sam pored toga uzela i nturoplex, a decko neke tablete za imunitet. Opet u toku terapije prestanu bolovi i peckanje na nedelju dana i opet se vrate, postalo je nepodnosljivo. Decko nema nikakve simptome, sada se spremamo opet da idemo da damo briseve i da vidimo stacemo. Zamolila bih vas da nam nekako pomognete, pogotovo meni, stvarno vise ne mogu da trpim bolove. Unapred hvala

    Odgovoreno: 04. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Najverovatnije imate zariste u grlicu materice, i ocigledno od toga nastaju svi problemi. Mi se bavimo time profesionalno i ukoliko ste voljni, mozete svratiti u nasu kliniku sa svim nalazima. Konsultacije su besplatne.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras

      ginekoloska ordinacija,
      dobracina br. 6
      dr rami aburas