Imam upornu vaginalnu kandidu vec 2 godine. Proslogodisnji papa test u redu, osim kandide. Laboratorijski brisevi na bakterije uredni osmi kandide (30% ) , clamidija - negativno. Uzela sam sve sto su mi ginekolozi dali, jedan mi je cak rekao da, nemam srece sa tom gljivicom', a lijekovi koje sam dobila u protekle 2 godine su: sumamed, polyginax, macromiror complex, nistatin vaginalete, razne biljne vaginalete, diflucan, metrozol, + razni preparati za imunitet (imunoglukan, propolis kapi, koloidno srebro-voda, supradyn. . . .) + potpuna promjena dijete (0 secer, mali unos brasna, rize, krompira, ostalo sve voce, povrce, meso) . Nijedan od ovih preparata nije pomogao uopste. Sad pijem ketokonazol, jedina tableta koja mi je 100% pomogla, medjutim strah me je kada zavrsim kutiju da ce se gljivica opet vratiti. Sad cekam nalaze novog papa testa, i razmisljam sta da radim ako se ponovo vrati. Prije 5 god sam imala teskoca sa disanjem pa sam radila alergo-test koji je pokazao alergiju na candidu albicanis, al doktori vele da to nema veze s tim. A ja vidim da od ovih tableta, ne samo sto je nestala vaginalana kandida nego mi se i grlo otvorilo (mozda je to subjektivno, al to je ono kako ja osjecam) . Niko u porodici nema ovakav problem. Losih navika nemam tj. Ne pusim, ne pijem (zbog kandide) , vjezbam (moram zbog kicme) , kafu sam smanjila na 1-2 soljice dnevno. Imam 30 god, nemam djece. Imam neku ranicu na grlicu, zato sad i cekam papa test, 2 ginekologa su mi rekla da je mozda od tog, a druga dva da nema sanse da je od tog. Ranicu imam unazad 10 godina. Takdodjer imam kamenac u zuci unazad 10 godina. Ja prosto ne znam, niti bilo ko drugi sta nije u redu sa mojim organizmom. Dijabetes nemam kao ni manjak zeljeza (radila nalaz) . Kandidu koju imam je takva da je to bijeli iscjedak u vidu sline, bez mirisa, bijele boje, i ima ga jako puno. Sad su te tablete pomogle kao sto rekoh, al ja jos uvijek ne znam sta je u podlozi te gljivice niti kako da je se definitivno rjesim.

    Odgovoreno: 04. 07. 2012.
    • Poštovana,
      Prema vasim opisu najverovatnije se radi o cervicitis chrinica (hrnicna upala grlica materice) i imate zarista koja treba uporno i adekvatno leciti. Ocigledno od toga nastaju svi problemi. Mi se bavimo time profesionalno i ukoliko ste voljni, mozete svratiti u nasu kliniku sa svim nalazima. Konsultacije su besplatne.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras

      ginekoloska ordinacija,
      dobracina br. 6
      dr rami aburas