Pre mesec dana imala sam polipektomiju grlica materice i eksplorativnu kiretazu ocigledno i tela i grlica materice. Od pre 3 dana imam veoma oskudnu nazovimo to menstruacijom, vise kao braonkast iscedak za koji je dovoljan takoreci i dnevni ulozak, ovaj 3. Dan je za nijansu jace, ali ne sveza krv. Imam bolove kao da imam jaku menstruacuju u donjoj karlici. Moje menstruacije pre intervencije su bile jake i trajale 7 dana, ponekad ovako bolne prvih dana, treba li da se brinem, ili je to normalno posle ovakvog postupka? Procitala sam da moze doci do adhezije tkiva na netu, pa sam dodatno uplasena i i besna, jer polip nije zapravo pravio vidljive probleme. Histopatoloski nalaz je bio uredan, doktor nije hteo u gaku da me pregleda posle 3 nedelje samo mi je saopstio povoljne rezultate. Moj ginekolog je naravno na godisnjem, a i ne znam smem li da idem dok tako malo krvarim. . . Da li da insistiram na pregledu kod drugog ginekologa u dza?

    Odgovoreno: 27. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Krvarenje kojie pominjete najverovatnije nema veze sa polipektomijom koja ste imali pre mesec dana. Kod vas se najverovatnije se radi o hormonskom poremecaju koji treba ispitivati. Savetujem vam da proverite da li imate cisticne jajnike. Takodje, trebalo bi ponoviti kolposkopski pregled sa cervikalnim i vaginalnim brisom.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      http: //ordinacijaaras. Wordpress. Com/