Poštovani doktore aburas, potrebno mi je vaše mišljenje i savet ili preporuka. Rađen mi je prekid trudnoće 4 puta ali neuspešno. Zatim je rađena histeroskopija, gde je rađena resekcija septuma ali je opet plod bio netaknut. Nakon toga sam u razmaku od 10 dana primila 2 doze metotrexata od po 50mg. Od druge doze sam imala spontani pobačaj. Krvarila sam 14 dana (kao menstruacija) da bi 15. Dana dobila odliv. Opet sam hospitalizovana te mi je rađena kiretaža. Međutim na kontrolnom uz i dalje je materica puna krvi, ugrušaka i delova ploda. Uzimam antibiotike svo vreme i pijem kapi metregina s tim da sam 4 dana primala metergin inekcijom. Ovo sve traje od sredune marta. Upućena sam na magnetnu rezonancu koja je zakazana za nedelju dana. Ph nalaz je ok (dg. Graviditis) . Molim vas za vaše mišljenje o mom slučaju.

    Odgovoreno: 17. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Vase pitanje nije povezano i kontradiktorno, 4 puta radjena kiretaza zatim spontani. . .
      najbolje je da idete na kliniku da ispitaju vas slucaj.