Imam jos jedno pitanje, radila sam vag. Bris na clamidiju. I u rezultatu mi pise da sam pozitivna ali i da najpouzdanija metoda za detekciju chlamydia trachomatis je pcr. Prisustvo tragova krvi u uzorku može dati lažno pozitivan nalaz na ct. Iz tih razloga se ne preporučuje uzimanje uzorka neposredno pre i posle menstrualnog ciklusa i u danima ovulacije. A meni je odredjena dif metodom. Inace, prilikom uzimanja uzorka, pojavili su se tragovi krvi na stapicu i bila je ovulacija, pa bih vas zamolila, da mi kazete, da li trebam da uradim jos koji test ili je to dovoljni pokazatelj da sam pozitivna. Puno vam hvala.

    Odgovoreno: 16. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Pojava krvi ne mora da znaci da si bila u ovulaciji, a moze da bude i zbog upale, tj. Chlamiydia, medjutim ne smeta ako ponovis test medjutim treba to leciti.