Poštovani, pre mesec dana sam bila kod svog ginekologa, zato što mi je 2 meseca izostala menstruacija, test na trudnoću je bio negativan. Rekla mi je da sačekam 14 dana, i ukoliko ne dobijem da pijem primolut nor i onda ću dobiti. . . Kada dobijem onda da pijem diane 35 zbog policističnih jajnika. . . Dobila sam 10. Juna, i krenula da pijem diane, međutim, svakog dana sam povraćala. . . Pošto diane pijem oko 12, a povraćanje se javlja 12-14 sati nakon popijene tablete, zanima me da li ima efekta lek iako povraćam nakon 12 sati? Da li imate neki savet, zašto se javlja povraćanje?

    Odgovoreno: 16. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Nema veze sto povracate posle 12 sati, vrednost leka ostaje, medjutim to su razlicita misljenja oko lecenja ciste, neko to leci kontracepcijom, a neko leci operativno tj. Punkcijom, medjutim to ne leci uzrok stvaranje ciste zato se ponavljaju po prestanku kontracepcije ili posle izvesnog vremena od intervencije, a u nasoj praksi mi radimo na lecenju uzroka stvaranje cisti.