Postovani, pre mesec dana su mi otkrili cin ii i konizacijom mi otklonili. Iseckali su lose delove i poslali 14 isecaka na analizu od kojih su 4 bila dobra. Sada su mi rekli da se ponovo pojavilo na periferiji grlica. Da li treba otkloniti celi grlic i da li postoji mogucnost da mi se prosiri karcinom? Takodje postoji mogucnost da imam priraslicu na desnom jajniku od slepog creva, pa me interesuje da li to moze da smeta trudnoci? U braku sam u godinu i po dana pokusavamo da dobijemo bebu ali bezuspesno: (

    Odgovoreno: 16. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Prvo, sve zavisi od histopatoloskog nalaza, priraslica na desnom jajniku i taj sin su najverovatnije posledice upala grlica materice. Pojava na povrsini grlica materice ne znaci da je u pitanu sin, vec moze biti i upala. Savetujem vam da nam se obratite, da dodjete na konsultacije, sa svim analizama koje imate, kako bi smo mogli bolje da razmotrimo. Konsultacije su besplatne.