Postovani, mozete li mi molim vas dati objasnjenje sledecih nalaza: iii grupa vag. Sekreta -brojni leukociti, celije plocastog epitela; u mikroflori dominiraju gram+ bacili tipa lactobacillus aminski test - negativan bris vulve - nisu izolovane patogene bakterije cervikalni bris- nisu izolovane patogene bakterije - rijetki leukociti vaginalni bris - nisu izolovane patogene bakterije - brojni leukociti, celije plocastog epitela, u mikroflori dominiraju grap + bacili tipa lactobacillus. Ovo je prvi put da imam trecu grupu pa vas molim da mi objasnite na sta ukazuje.

    Odgovoreno: 14. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Najverovatnije je reč o upali grlića materice, ovo nije infektivno niti zarazno. Prateći simptomi su: pojačan sekret, peckanje i nelagosnost i češće mokrenje. Potrebno je da se posavetujete sa vačm ili nekim drugim ginekologom, koji je specialista za grlić materice.