U toku trudnoce (to je bilo pre godinu dana) dobila sam svrab na stidnici sa spoljasne strane, znaci nista unutra, bez sekreta, bez icega. Moj ginekolog me je pregledao i rekao da nema nista, sve je cisto, bez gljivica, bez bakterija. Posle porodjaja jos 2 puta smo ispitali i sve je u redu a ja jos uvek imam povremeno taj svrab. Molim vas da mi kazete o cemu se radi i kako bi mogla da si pomognem

    Odgovoreno: 14. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Ako odrzavate redovnu higijenu spolja (redovno ispiranje hipermanganom ili drugim sredstvima za higijenu) , onda najverovatnije imate zariste u grlicu materice i zato vam je potreban dobar kolposkopski pregled sa brisom.
      kod vas najverovatnije peckanje i svrab su vise izrazeni 5-6 dana pre ciklusa i 2-3 dana posle ciklusa.