Molim vas, radila sam vaginalni i cervikalni bris i nalazi su sledeci: izolovana fiziološka flora direktni preparat: epitelne ćelije, laktobacili, gram + koki, retki leukociti. I izolovana fiziološka flora direktni preparat: epitelne ćelije, laktobacili, gram + koki, retke "clues cells", gram - bacili. Prisutna bakterijska vaginoza. Zanima me, da li ovo znaci da imam neku polno prenosivu bolest, kako se leci i sta bi bilo dobro da uradim jos od analiza. Unapred hvala

    Odgovoreno: 14. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Kod vas nije infektivno ali moze da pravi probleme partneru (peckanje, svrab, crvenilo, prolazi sa cescim pranjem) .
      to je znak upale grlica materice koje treba ozbiljno leciti.