Postovana, na preventivnom ginek. Pregledu mi je ustanovljeno postojanje male ranice na grlicu mat. Za terapiju mi je dat fluomizin. U uputstvu za lek pise da se on ne sme upotrebljavati u slucaju postojanja ranica. Sta da radim?

    Odgovoreno: 14. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Ranica nastaje usled jacih upala glica materica sa pojacanim sekretom koji nagriza sluzokozu na grlicu materice.
      nije efikasno koristiti fluomizin nego treba leciti uzrok upale grlica materice a ranica se kao posledica toga regenerise. Ako hocete da lecite samo ranicu koristite crio th, laser odnosno radio talasi, ili kautorizacija.