Postovani, iz prve bremenosti imam dete koje sada ce da napuni tri godine. Problem u ovoj prvoj bremenosti je nastao kada sam bila u 21 nedelji, dobila sam kontrakcije, grlic mi je bio skracen i razmeksan, ali sa strogim mirovanjem i terapije giniprala dogurala sam do 32 nedelje kad sam se i porodila. Sada sam ponovo trudna, 9 ta nedelja i do sada sve tece kako sto treba. Radila sam briseve u oni su ok. Megjutim moj ginekolog na sadasnjem pregledu mi je ustanovio da imam septum i to moze da mi uradi problem. Pitanje je sta da radim sada jer kod prve bremenosti to niko nije video kada sam radila eho preglede i dali moze da mi se desi isto da se porodim pre vremena ili nesto da bude loso po plodu?

    Odgovoreno: 14. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Vaša trudnoća će verovatno imasti sličan tok kao predhodna. Stim da vam preporučujem caeski rez i da se tada u isto vreme odstrani i septum.