Lecim se od gardnerelle koju za sada ne moze da izleci vise lekara, uzimala sam nekoliko puta (; etiri puta) orvagil i vaginalno i oralno, uzimala sam neopenotren forte vaginalno (jednom) ni to nije pomoglo a kada dam bris na uobicajene bakterije i gljivice ne pojavi se nista cak nema ni leukocita i pise da nema ni bakterijske vaginoze, ali na dnk testu uvek imam tu gardnerelllu, molim vas da mi kazete sta da uzmem kao lek ili da mi preporucite nekog ginekologa koji zna to da izleci, a koji mi nece svaki put naplatiti i gledati papa nikolau test i sve moguce briseve jer sve analize posedujem, od silnog uzimanja briseva iz cerviksa sve me boli.

    Odgovoreno: 13. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Mirjana treba naci gde se nalazi zariste i onda leciti. Najverovatnije imas problem na grlicu materice da li na samom grlicu ili u kanalu, jer najverovatnije imas neke od sledecih simptoma: neugodnost u predelu stidne kosti ili pozadi na trticnoj kosti, cesce mokrenje, cesto pojacan sekret sa peckanjem ili svrabom kada se ne uzimaju vaginalete, smetnje prilikom odnosa u odredjenom polozaju.