Nalaz: gin-grlić hipertrofičan, lako hiperemičan, sa leukoplakijom na 12h, izraženih k. Sudova, palapt. Uvećan do, neosetljivo; kolposkopija - sirć. Probom inflamacija, brojni prošireni krvni sudovi zadebljalih zidova, polja metaplazije, leukoplakia, jodnom probom nema polja; uz uterus avf, blago veći, endometrijum 20mm, do cistično degenerisan 52x36mm, lo operacijom odstranjen. Molim vas, šta mogu očekivati? Hvala

    Odgovoreno: 17. 06. 2012.

Komentari na pitanje: #100915

    • Dr Rami Aburas 08. 10. 2013.

      Vas nalaz ukazuje da imate upalu grlica materice (cervicitis) koju treba adekvatno leciti. Procitajte nas clanak o cervicitisu i colpitisu na sajtu. Ginekoloska ordinacija “aras” http://www.wix.com/aburasrami/aras dr Rami Aburas dobracina 6/1 tel. 2622832 064 1188264 ramiaburas@hotmail.com

    • Postovani, imam 34 godine i danas sam radila kolposkopiju i u nalazu je doktor napisao: grlic hipertrofican, oko oeu zona ree zatvorenog tipa sa nekoliko sitnih ovula naboti, ostala povrsina sch+poz. Napomena: dato obavestenje o dijagnozi, prognozi, dat opis, cilj i korist od predlozene medicinske mere, moguce posledice preduzimanja odnosno ne presuzimanja predlozene mere. Niko mi nista nije ni rekao ni preslozio, zato vas naj iskrenije molim za tumacenje ovog nalaza. . Hvala