Zaražena sam humanopapiloma virusom koji se ispoljio kao niz sitnih kondiloma na usnama vagine i koje treba da mi spale. Moja pitanja su sledeća: da li je moguće da hpv "iščili" iz organizma ili ću ga imati do kraja života? Da li postoji išta što je u mojoj moći da uradim da bi mi se zdravstveno stanje poboljšalo (uzimanje npr. Veće količine vitamina c i slično) ili pomoglo u borbi protiv hpv-a? U koliko bi imala dece da li bi oni bili takođe zaraženi se hpv-om? Molim za iskren odgovor hvala

    Odgovoreno: 17. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Nisu svi hpv infektivni samo su dva, uradite tipizaciju.
      posle intervencije i adekvatne terapije hpv se leci.
      sto se tice dece nece biti zarazena.