Postovani doktore. Vec dve nedelje, bas nakon pregleda ginekologa, kome cu ovo prijaviti imam problem sa stidnicama. Prvo se javio jak svrab, zatim suva, ispucala koza stidnice, a sada su one natekle, crvene, i kada se opipaju su veoma bolne i kao da se ispod nalazi bubuljica, cvor ili slicno. Ovo traje vec 15 dana. Da li je ovo moguce samo i od svraba ili postoji nesto drugo, inace imam ureoplazmu koji treba da lecim? Napominjem da se javljaju ta zadebljanjai otecenost celog stidnog brezuljka. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 19. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Treba leciti upala uzrokovana ureoplazmom, i proveriti da nisu upaljene bartonijeve zljezde. Treba uraditi kolposkopski pregled da li ima promena na grlicu materice.