Poštovani, imam siljaste kondilome (15ak) u perianalnoj regiji i obicnu ektopiju grlica bez vidljivih promena. Koja je po vama najbolja metoda za uklanjanje bradavica u perianalnoj regiji, posto sam cula da su recidivi cesti usled krvarenja tokom intervencija? Takodje, na mestu gde se spajaju gornje usne napipala sam juce povecu kvrzicu, precnika oko 1cm, koja je u boji koze, blago izdignuta je ka sredini, nije bolna i ne deluje zagnojeno, tj. Nema nikakav cepic na vrhu. Ne izgleda mi kao kondilomi koje imam. . . Sta bi to sada moglo da bude?

    Odgovoreno: 22. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Kondilome koje imate najbolje je ukloniti laserskim putem a zatim odneti na histopatolosku tipizaciju hpv. Neophodno je leciti grlic materice adekvatno da ne bi doslo do recidiva koji pominjete jer ektopija grlica ne moze postojati bez promena. Predlazem vam da procitate nas clanak o cervicitisu na glavnoj strani.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      http: //ordinacijaaras. Wordpress. Com/