Postovani, imam 28 godina. Moj ciklus traje u proseku 33 dana. Danas je 39. Dan od poslednje mestruacije (prvi dan prethodne je bio 26. 04.) i jos uvek kasni. Odnose sam imala 29. I 35. Dana ciklusa i to zasticene (sa kondomom) . Vec nedelju dana osecam napetost u donjem delu stomaka, bol u ledjima i pospanost, ali nista od standardnih psm simptoma. Kod svog ginekologa sam zakazala pregled, ali ce moci da me primi tek sredinom juna. Interesuje me da li je potrebno da radim test trudnoce (mada mi se cini da su sanse za to zaista jako male, jer nisu bili plodni dani, a odnos je bio zasticen) . Stresova nisam imala, nisam menjala klimu niti pila antibiotike. Sta bi mogao biti uzrok kasnjenja?

    Odgovoreno: 22. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Izvinjavamo se na kasnom odgovoru. Test za trudnocu nije neophodno da uradite ali se verovatno radi o hormonskom poremecaju koji treba ispitivati i adekvatno leciti.

      ginekoloska ordinacija aras
      http: //www. Wix. Com/aburasrami/aras
      http: //ordinacijaaras. Wordpress. Com/