Poštovani,
    obraćam vam se u nadi da ćete mi pomoći oko mog problema. Naime, u poslednja tri meseca mi se javljao braonkasti sekret umesto menstruacije. Pila sam Orgametril tablete nedelju dana, nakon čega sam normalno dobila, ali se sledećeg meseca sve vratilo u prvobitno stanje. Sada pijem iste tablete tri meseca po 15 dana. Zamolila bih vas da mi kažete nešto više o ovim tabletama, kao i šta bi mogao da bude uzrok mog problema. Takođe bih napomenula da sam od danas počela sa terapijom i primetila da prilikom odlaska u toalet imam osećaj da nisam obavila do kraja nuždu i odlazim do toaleta na svakih skoro pola sata. Molim vas da mi kažete zbog čega se sve ovo dešava i da li ja nekako mogu da utičem na sve to, pošto su hormoni u pitanju. Nadam se da ćete mi uskoro odgovoriti.
    Srdačan pozdrav, Marija.

    Odgovoreno: 27. 06. 2012.
    • Poštovana,
      Tablete koje uzimate obično se daju da bi se regulisao hormonski poremećaj (najverovatnije je da imate cistične jajnike). Prakse koje se koriste prilikom lečenja hormonskih poremećaja su različite. Da bi znali sa sigurnošću šta je uzrok vašeg češćeg mokrenja savetovao bih vas da uradite kolposkopski pregled uz cervakalni i vaginalni bris.