Možda zvuči čudno ovo što ću da pitam, ali ipak ću da pitam. . . Završila se pauza od 7 dana kad ne pijem pilule, danas je osmi dan i uveče oko 8 ću uzeti pilulu, kao i obično. Ovo mi je inače sada četvrta kutija. Jutros sam imala odnos sa dečkom, nezaštićen naravno, pa me zanima da li sam zaštićena i danas, jer sam imala odnos pre popijene pilule. . . U uputstvu piše da zaštita traje i tokom 7 dana pauze, ali osmi se ne spominje. . Pilulu ću uzeti kao i obično, tako da sam sad malo u nedoumici da li ima potrebe da se brinem ili ne.

    Odgovoreno: 10. 07. 2015.

Komentari na pitanje: #138589

    • Poštovani, poznato mi je da zaštita traje i tokom 7 dana pauze, ali moje pitanje se odnosilo na osmi dan, tačnije, imala sam odnos pre popijene prve pilule iz 4. Kutije. . . Da li je trudnoća tako moguća ako ja nastavim redovno da uzimam pilule?