Postovani, koristim tablete za kontracepciju tri regol. Interesuje me kako mogu da odlozim ciklus i koje tablete se koriste u te svrhe? Poslednju, 21. Tabletu kontracepcije pijem 9. Jula, a ciklus dobijam 15. Jula, pa za tim 17. Jula pocinjem sa novom kutijom tri regola. Putujem na letovanje 8. Avgusta, a sledeci ciklus, koji bih zelela da odlozim, je 11. Avgusta. Da li da nastavim da pijem kontracepciju redovno ili da prekinem ovaj mesec, da bih mogla da odlozim ciklus, uz odgovarajuce tablete za to?

    Odgovoreno: 10. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Da biste pomerili ciklus nastavite sa sledećom kutijom kontraceptivnih pilula odmah posle 21 dana, praktično bez pauze od sedam dana, potom, nastavljate po ustaljenom ritmu.