Poštovani, Danas sam radila test na EBV. IgM negativno (0,38) igG pozitivno (56). U sedmoj sam nedelji trudnoće, da li ovo treba da me brine? Pre desrtak godina sam zbog nekog operativnog zahvata radila analize na CMV, IgM je bio negativan IgG pozitivan. Hvala

    Odgovoreno: 11. 04. 2020.
    • Poštovana,

      oba nalaza ukazuju na to da ste infekcije Ebstein-Barr virusom i Citomegalovirusom preležali u neko doba života, te ne postoji nikakava opasnost po vašu trudnoću.

      Srdačno,

      dr Magdalena Nikolić