Poštovani,
    U 9. nedelji trudnoće sam i imam problem sa candidom. Doktor mi je prepisao Nistatin vaginalete, mada na uputstvu piše da se primenjuju jedino kada su u pitanju masivne infekcije sa težom simptomatologijom. Da pomenem, sekret mi je II grupa! Interesuje me, da li candida može da naškodi plodu, i isto tako, da li nistatin škodi s obzirom da sam tek 9. nedelja!
    Hvala vam unapred!!

    Odgovoreno: 10. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ne može sekret biti II grupa i prisutna kandida. Ukoliko je kandidijaza prisutna, sekret mora biti VI grupa. A nistatin vaginalete smete slobodno da koristite.
      Pozdrav.