Poštovani,
    Peta nedelja trudnoće sam, pojavilo se malo krvarenje u tragu, da li je to normalno. Da li je bezbedno voditi ljubav tokom prvih nedelja trudnoće?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Najčešća krvarenja u ranoj trudnoći se javljaju zbog manje količine progesterona. Smatra se da te tegobe trebaju nestati oko 12 nedelje, formiranjem posteljice. No, u svakom slučaju trebate se javiti svom ginekologu, koji će Vam prepisati preparate progesterona, čime će Vam krvarenje prestati. Naravno, dok krvarenje ne prestane, prestanite sa seksualnim odnosima. Drugi razlog može biti krvarenje sa tzv. "ranice" na grliću materice, koju takođe možete ustanoviti ginekološkim pregledom. I naravno, ono što je najozbiljnije, ali i daleko ređe, krvarenje može biti znak pretećeg pobačaja. U svakom slučaju, neophodan je pregled kod Vašeg ginekologa.
      Pozdrav.