Poštovani,
    Četiri dana posle prirodno vaginalnog porođaja na rani su mi popucali svi konci, (vaginalni otvor je proširen prema anusu zbog karličnog porođaja), ranu svakodnevno više puta ispiram tuširajući se a nakon toga u regiji oko rane očistim 3% hidrogenom a na samu ranu nanesem octanisept i na mrežasti uložak nanesem gentamicin. Rana ima vidni napredak i nema infekcije niti crvenila, molim da mi odgovorite koliko je vremena potrebno da rana zaraste, (iako znam da je to individualna stvar) i da li je postupak održavanja rane dobar.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Upravu ste. Zarastanje rane je prilično individualna stvar, ali se smatra da sekundarno zarastanje ne bi trebalo trajati duže od 2-3 nedelje. Postupak koji izvodite je dobar, mada možete aplikovati i specijalnu gazu Aquacell, impregniranu srebrom, koju ćete menjati na 2-3 dana.