Poštovani,
    Na redovnom pregledu mi je ustanovljena sjenka na lijevom jajniku ispunjena gušćom tečnosti, 47mm. Bris na chlamidiu negativan, papa test II gr, vs III gr. Tri mjeseca planiramo trudnoću koja se ne događa. Nemam djecu. Šta da radim?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko promena na jajniku perzistira duže vreme, čak i nakon terapije, trebalo bi razmišljati u pravcu laparoskopske eksploracije, čime bi ta promena na jajniku bila i uklonjena. Često promene takvog gušćeg sadržaja se pokažu kao endometrioza i mogu praviti problem kod zatrudnjivanja.
      Pozdrav.