Poštovani doktore,
    Kako se radi fojkoskopski pregled, šta je to i zbog čega se radi?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Pregled o kome pitate zove se kolposkopski pregled. Pregled je sličan običnom ginekološkom pregledu, s tim što ginekolog koristi aparat kolposkop, koji mu omogućava vizuelno uveličanje grlića materice, zatim uzima citoloski bris papa, nakon toga premazuje grlić sa dva rastvora, a sve to u cilju bolje vizualizacije eventualnih promena na grliću materice. Izvodi se najčešće jednom godišnje, u sklopu sistematskog pregleda u smislu prevencije maligniteta.
      Pozdrav.