Poštovani,
    Za ginekologa porodila sam se pre 14 meseci na na kontroli pre nedelju dana otkrivena mi je ranica, pa II, cervikalni bris - nema bakterija a vs III grupa, dr je napisala erithoplakic pvu pro ekt i rekla da mora da se radi spaljivanje. Pronašla sam da kod privatnika rade sa radio talasima. Molim Vas da mi odgovorite jer planiram drugu trudnoću i šta da radim.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko je dijagnostifikovana ranica, nikakve intervencije se ne smeju raditi pre uzimanja isečka, tzv. Ciljane biopsije sa sumnjivih mesta na grliću. Što se tiče žena koje žele i dalje da rađaju, preporuka je laser vaporizacija, a ne radio talasi.
      Pozdrav.