Zdravo, imala sam papilomatozne promene unutar vagine, papa test je otkrio da imam eserihiju, nakon terapije, i na ponovnom testu papa je bila u redu 2.grupa. ali papilomi su se povecali. Odradila sam HPV tipizaciju, i tu je sve u redu. Zanima me sta drugo moze da bude uzrok ovih promena? Hvala

    Odgovoreno: 01. 04. 2020.
    • Postovana, papa test ne pokazuje da li imate Esherichi colli, to pokazuje vaginalni I cervikalni bris. Za to se uzimaju odredjene vaginalete, ili se uzimaju antibiotici sistemski. Papilomatozne promene koje na vodite mogu odgovarati kondilomima. Za sada bih savetovala seks uz obavezno koriscenje zastite( preservativi) ili uzdrzavanje od istog. Mozete uzeti vaginalete na bazi povodon joda uz kombinaciju poliginax vaginaleta nakon njih. Koristite Probiotike za vaginalnu floru. Kontola za dve nedelje. Pozdrav

Komentari na pitanje: #167790

    • Hvala, ali zaboravila sam da navedem da sam ponovo kao i prvi put radila i briseve. Nemam prisustvo patogenih bakterija kao ni gljivica. Hvala.