Da li smem da lecim Candidu Nyststinom ako sumnjam da sam u ranoj trudnoci? Ako ne smem,sta bi trebalo da preduzmem?

    Odgovoreno: 15. 07. 2007.

    • Ja principijelno ne propisujem nista u prvom trimestru pogotovu ne u ranoj trudnoci - iako se zna da je efekat nistatina lokalan. Nista ne radite- prvo potvrdite trudnocu , pa ako vam bas smeta sa 9-10 nedelja mozete upotrebiti metilensko plavo (Vas ginekolog) ili nistatin. Proverite ks, urin, secer u krvi, pijte 1 folan dnevno.