Postovani Doktore, molim Vas za savet kako da se resim stalne ifekcije, koja se iznova vraca. Rec je o candidi.Cak sam uzimala i oralnu terapiju, ne secam se tacno koji je to bio lek u pitanju i nista. Da li candida moze da izazove neke druge bolesti?
    S postovanjem S.

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.

    • Gljivicne infekcije su vrlo uporne i ponekad teske za terapiju. Potrebno je da proverite krvnu sliku, secer u krvi, radite na jacanju imuniteta, promenite nacin ishrane (bez ljutog, kiselog, slatkog). Takodje kod upornih infekcija preporucuje se oralna terapija oba partnera. Konkretno: Vaginaleta Lomexin jedna pa za 3 dana jos jedna, a posle toga Vag. Lactovag 2x1 5-7 dana. U medjuvremenu i Vi i Vas partner po jednu Tabl. Diflucan-a od 150 mg i bez odnosa za vreme terapije. U sledeca dva ciklusa neposredno posle menstruacije po jedna Vaginaleta Lomexina.