Nakon brisa utvrđeno mi je da imam neke bakterije, u pitanju je Kandida. Uglavnom, doktorka mi je prepisala Canesten, ampicilin vaginalete i još jedne pilule Primolut. Terapiju tim lekovima sam završila, ali mi doktorka rekla da će i moj partner (dečko) morati da koristi neku kremu ili mast čiji tačan naziv mi nije rekla. Rekla mi je samo da ta mast pripada nekoj šestoj grupi. Nisam to razumela, pa bih htela Vas da pitam da mi pomognete oko toga. Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 07. 2007.

    • Imate VI- tu grupu sekreta - dakle gljivicnu infekciju- nista strasno i nista retko. Krema za Vaseg decka je Kansen - koja sluzi lecenju gljivicne infekcije-lokalno te je Vasa dr preporucila istu i Vasem decku za spoljnu upotrbu (takva je priroda muskog genitalnog sistema).