Imam 32 godine , redovne cikluse, gotovo uvek na 28 dana, zelela bih trudnocu, i planiram posetu ginekologu sa detaljnim kontrolama.Ono sto me posebno interesuje je :koliko na moguce komplikacije u potencijalnoj trudnoci moze uticati moja mala telesna tezina.Naime, visoka sam 157cm, i imam 42 kg, radili su mi sve endokrinoloske testove, sve ok, cak su me i slali kod psihologa da provere da nisam anoreksicna(naravno da nisam):)Pored toga, idem na redovne lekarske kontrole kod kardiloga zbog prolapsa mitralnih zalisaka, i povremeno osecam extrasistole zbog cega sam na maloj dozi presolola, ali kardiolog je kazao da ovo nije prepreka trudnoci.Dakle, interesuje me generalno misljanje, da li ove dve stvari mogu ciniti trudnocu rizicnijom, i posebno, sta ukoliko bih izgubila jos neki kilogram npr usled povracanja ili slicnog? Hvala unapred na odgovoru, Jelena

    Odgovoreno: 15. 07. 2007.

    • Postovana Jelena kad bi svi razmisljali unapred kao Vi za nas ne bi bilo posla. Odgovor: nista od navedenog nije prepreka za Vasu zeljenu trudnocu. Konsultujte se sa kardiologom i mesto presolola uzmite verapamil.