U 31. godini sam prvi put ostala u drugom stanju. U 7. nedelji sam imala spontani pobacaj. To je bilo u decembru 2006. U januaru sam, na predlog doktorke (privatna praksa), uradila TORCH analizu. Rezultat je bio sledeci : Toxoplasma IgG dila i analizu na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu, i rezultati su bili negativni, kao i kod mog supruga. Moj suprug je uradio spermogram, rezultati su sledeci: Volumen 2.5 ccm2, broj spermtozoida 60.000 ccm3. Pokretljivost: Dobro pokretnih 70 %, slabo pokretnih 10 %, nepokretnih 20 %. Retke plocasto epitelne celije i bakterije. Ja vec godinama imam VI grupu sekreta. Moje je pitanje: Da li treba neka priprema i da li trebam neke analize da uradim pre ponovnog pokusaja da zatrudnim? I kolike su sanse da se ne ponovi spontani?

    Odgovoreno: 15. 07. 2007.

    • U 40 % slucajeva uzrok spontanog pobacaja u prvom trimestru je genetska ili hromozomska greska- priroda eliminise ono sto nije dobro. Ono sto ste uradili bilo bi za sada dovoljno za sledeci pokusaj- mozda bih dodao samo kariograme Va i Vaseg muza. Podrobnije o ovoj problematici imate na ovom sajtu (PONOVLJENI SPONTANI POBACAJ) te savetujem da to procitate da se ne bih ponavljao.