Postoji li nesto sto se moze nazvati bezbednom metodom kontracepcije u mojim godinama? Bezbednom - u smislu da je minimalan rizik od oboljenja srca, krvnih sudova, pojave gojaznosti, promena na kozi, itd. Naisla sam na informaciju o domacem leku - Endometrilu koji moze da se koristi za sprecavanje menstruacije, ovulacije, odlaganje menstruacije, itd. Da li je to nesto sto bi bilo preporucljivo u mojim godinama? Osim same kontracepcije, jos mi je bitnije smanjenje ucestanosti i kolicine krvarenja. Imam miomatoznu matericu (miomi se s godinama pomalo ali konstantno smanjuju), obilna krvarenja, ciklusi su uglavnom uredni (25-30 dana, zavisno od nivoa stresa tokom meseca), asmaticar sam, nepusac, nemam problema sa masnocama u krvi, imam aortnu regurgitaciju 2+. Prosle godine sam pomocu intravenske terapije gvozdjem uspela da saniram dugogodisnju anemiju usled teskih menstrualnih krvarenja i pokusavam da sebe ne dovedem ponovo u stanje da lecim anemiju.   Hvala.

    Odgovoreno: 24. 06. 2007.

    • Kontracepcija sa navrsene 42 Idealno resenje za Vas je spirala Mirena. Vise o njoj na 21dan.com. Endometril nije lek za Vas. Ova spirala ce Vas zastititi od nezeljene trudnoce, smanjice gubitak krvi putem menstruacije, uticace na smanjenje mioma i pomoci ce Vam u periodu perimenopauze.