Postovani doktore Stafanovicu; Nasta ukazuje kratak femur?Na zadnjem ultrazvuku sve mere ukazuju na sonarnu starost od 21 nedelju trudnoce, samo je duzina fetalnog femura manja (30mm).Radjena je amniocenteza,rezultati su bili u redu. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 24. 06. 2007.
    • Za sada nema razloga za sekiraciju, ali potrebno je dalje uz-no pracenje. Kratak femur moze da ukaze na poremecaj u ratsu i razvoju fetusa, kao i na konstitucionalne karakteristike, ali jos uvek je rano dati bilo kakav sud- zato ne sekirajte se, ali nastavite sa redovnim kontrolama.