Imam 35 godina.U 2005-te imala sam CIN-2,HPV tip-31(visoko rizicni)Uradili su mi konizaciju kod nas na klinici.Sada opet na PAP testu nalazi su mi pozitivni imam CIN1,HPV.Moj Dr. kaze da sad treba da ucini prvo koji je tip HPV pa onda videcemo sta da radimo dalje.Jas Vas pitam sta Vi mislite .Sta bi trbalo da preuzmem .Dali ima neki preparat koji mozete da mi preporucite da uzmem ,neke tablete ili sta ja znam .Predpostavljm da mi je imunoloski sistem narusen pa opet se ponavlja.Hvala

    Odgovoreno: 04. 03. 2007.

    • Verovatno znate da je HPV infekcija u osnovi karcinoma grlica- upravo zbog toga Vam je radjena konizacija. Nalaz CIN-a 1 posle konizacije i prethodne HPV tipizacije obavezuje na ponovnu HPV tipizaciju ( slazem se sa Vasim ginekologom) i dalji intenzivnio nadzor. Opsti kao i lokalni imunitet imaju ogroman znacaj za razvoj promena kao i tip virusa. Na zalost nemam predlog za lokalnu th, ali savetujem konstantan kontakt sa ginekologom.

Komentari na pitanje: #93

    • Slucajno sam procitala ovaj komentar sta ova pise o virus hpv. Ja sam ga imala isto i sedam godina za redom treba se kontrola da radi. Sjecam se moja ginekologinja mi je dala neke tablete produkt iz amerike neke velike kapsule to su bili neki sastojci suseno voce i sve vitamini. Onda mi je propisan interferon koj se koristio u to vrijeme vaginalne tablete koje je pliva radila to ne placa osiguranje neki 450fr je kostalo u kunama u to vrijeme prije 20 godina i vise, no dosta cujem i citam o svemu i dosta bolesti. No kasnije sam kontrole nastavila u swicarskoj i sve je bilo oky. Ipak mogu reci da nasi doktori su boljeg iskustva nego bilo gdje. Mogu samo reci, vazna je ishrana jako i sto unosimo u sebe, moj savijet ne jedite previse meso, slano, masno, cokolade i razne stvari sta tijelo stiti. Sve od hrane dolaze bolesti. A sta se tice prirode svima bi radije preporucila prirodni ljek, neki ili neke poznate travare da potraze tamo pomoc u svakom smislu ma sta bilo. Pozdrav svima

    • Pravila sam pap test koji je pokazao epitelne kletočne abnormalnosti (asc-us) 2001. Nakon toga su mi u istom danu uzeti brisevi za bakterije i za hpv. Prvo su stigli rezultati za bakterije koji je pokazao da imam ureoplasmu i doktorica mi je prepisala vaginalete micoryl 3 i tablete lekoklar (fromilid) 500. Nakon završene terapije stigli su rezultati za hpv koji su pokazali prisutnost hpv virusa tip 31. Na internetu sam pročitala da je taj tip povezan sa rakom tj. Da postoji mogučnost za to kao i da telo večinu hpv virusa samo uništava. Zanima me može li ovaj tip virusa telo samo uništiti ili je potrebna neka terapija, deluju li na njega lekovi koje sam uzimala i kolika je opasnost tj. Mogučnost da se radi o raku? Zahvaljujem na odgovoru