Imam 22 godine, imam redovne menstruacije bez nekih ve ih problema. Me utim 2-3 dana pre svake i prva 2-3 dana tokom menstruacije imam jake bolove u stomaku,toliko jake da ih jedva 2 tablete za smirenje bolova popijene odjednom,mogu smiriti. Tako da tokom ciklusa popijem oko 7-8 tableta Rapten-K jer ne mogu da izdrim bol. Nisam il ginekologu ve 3 godine. Prilikom seksualnog odnosa ponekada je sve u redu, a nekada imam jak bol,kao cepanje koe.Napominjem da sam u vezi 4 godine i da nisam menjala partnera.

    Odgovoreno: 24. 06. 2007.
    • Dismenoreja- bolna menstruacija je relativno cesta pojava a verovali ili ne ginekolozi je smatraju dobrim znakom jer se zna da su takve menstruacije znak ovulatornih ciklusa. Nekoliko saveta za Vas. Dva dana pre ocekivanih bolova uzmite 2x1 aspirin- vrlo cesto uspesno resava ovaj problem. Takodje mozete probati sa cepicima diklofenaka u bolnoj fazi.Ukoliko ovo ne pomogne a posto ste dugoj u vezi savetujem Vam oralnu kontracepciju (Yasmin)- ona ce zasigurno eliminisati bol. Naravno pre toga konsultujte se sa Vasim ginekologom i uradite kolposkopiju, PAPA test i VS (sto ce verovatno dati odgovor i na drugo pitanje- bol kod odnosa- cesto posledica poremecenog vaginalnog sekreta).